Idea Awards

Idea Awards - pierwszy polski konkurs reklamy, został stworzony przez Romana Fedorczuka, członka American Advertising Association. Konkurs istnieje od 1991 roku, początkowo pod nazwą Clio Poland, później Dea Awards i od 1996 roku nosi nazwę - Idea Awards.

Idea Awards to jedyny konkurs nagradzający reklamodawców / marketingowców, najistotniejsze ogniwo podejmujące decyzję w jakiej postaci kampania reklamowa ujrzy światło dzienne.

Marketingowcy to specjaliści w wydawaniu cudzych pieniędzy. Czy podejmowaliby te same decyzje, gdyby musieli sięgać do własnej kieszeni? Ich pomyłki bowiem oznaczają bardzo pokaźne konsekwencje finansowe. Dlatego, zdaniem Organizatorów, nagrodzeni powinni być ci, którzy zdecydowali się podjąć takie ryzyko i związane z tym konsekwencje.

Od momentu powstania konkursowi przyświeca idea podniesienia standardów reklam na polskim rynku, poprzez wyróżnienie najlepszych z nich.

Prace zgłaszane są w czterech kategoriach: motoryzacja, moda i uroda, medycyna, usługi oraz podkategoriach telewizja, prasa, internet. Głosowanie odbywa się on-line, zgłoszenia z najwyższą ilością punktów wygrywają eliminacje kwartalne i przechodzą do finału. Reklamy finałowe oceniane są przez Jury, składające się z wybitnych przedstawicieli polskiego rynku reklamy.

Kategorie

Istnieją cztery główne kategorie:
  • Moda i uroda - produkty do pielęgnacji ciała i włosów, firmy odzieżowe i obuwnicze, salony fryzjerskie, kosmetyczne, centrum fitness i SPA
  • Motoryzacja - samochody, motocykle, firmy motoryzacyjne
  • Medycyna - farmaceutyki i parafarmaceutyki, usługi medyczne, aparatura medyczna
  • Usługi - banki, telekomunikacja, firmy i towarzystwa ubezpieczeniowe, biura podróży, hotele i restauracje, firmy z sektora usługowego, FMCG.
Każda z nich składa się z trzech podkategorii: TV, REKLAMA DRUKOWANA, INTERNET.

Nominacje

Raz na kwartał prezentowana jest lista reklam, które uzyskały największą ilość głosów. Z każdej kategorii (np. moda i uroda) wyróżnione są trzy reklamy (te, które uzyskały największą liczbę głosów w podkategoriach: TV, REKLAMA DRUKOWANA, INTERNET). Produkcje, które kwartalne uzyskały największą ilość głosów przechodzą do finału. Spośród reklam finałowych jury wybiera zwycięzców konkursu.

Jury

Członkami jury konkursu IDEA AWARDS są uznane postacie ze świata reklamy, osoby publiczne oraz przedstawiciele firm odnoszących sukcesy na rynku polskim. Skład jury podawany jest na stronie konkursu.

Więcej informacji na stronie konkursu www.ideaawards.pl.
Organizator
ABK Grupa ABK Sport
Partnerzy
Kompania Piwowarska
Muzeum Sportu i Turystyki
BiznasPolska.pl
Świat Elit
Klub Dyrektorów Marketingu został utworzony na bazie konkursu „Idea Awards”. W pierwszej kolejności zaproszenie do udziału zostało wysłane do jurorów konkursu oraz osób związanych z szeroko pojętym marketingiem.

KDM to nieformalna organizacja skupiająca osoby pracujące w działach marketingu wiodących przedsiębiorstw, zajmujących kluczowe stanowiska Dyrektorów Marketingu, Komunikacji Marketingowej, PR, Eventów i innych związanych z całokształtem działalności promocji i reklamy. Celem klubu jest skupienie osób o tych samych zainteresowaniach zawodowych, wymiana myśli, wiadomości, poznanie nowych osób, samokształcenie itp. Członkowie klubu nie wypełniają ankiet, nie ponoszą opłat członkowskich, nie mają obowiązków statutowych lecz znajdują się w elitarnym gronie osób kształtującym polską politykę reklamową i marketingową. Każdy wnosi do klubu swoją wiedzę i doświadczenia, którym jest gotów podzielić się z innymi.

Spotkania w ramach Klubu odbywają się cyklicznie, podczas których organizowane są wystąpienia wybranych osób na ustalone tematy kolejnych spotkań oraz prowadzona jest dyskusja pomiędzy uczestnikami.
ABK Grupa. Wszelkie prawa zastrzeżone.